Pożar campingu w Los Alfaqes w Hiszpanii

Dla prawie 200 osób wakacyjny pobyt na kempingu Los Alfaqes w Hiszpanii był śmiertelny. Do katastrofy doszło 11 lipca 1978 roku, kiedy to przez drogę znajdującą się w bliskim zasięgu kempingu przejeżdżała cysterna. Jej załadunkiem były 43 metry sześcienne ciekłego propylenu. Droga łączące Walencję z Barceloną przebiegała w bardzo bliskim sąsiedztwie Los Alfaqes, tak bliskim, że w chwili przewrócenia się cysterny, gdy doszło do wybuchu to siła rażenia objęła prawie że cały camping.

W wyniku wybuchu doszło do wszczęcia pożaru na terenie kempingu, gdzie w natychmiastowej odpowiedzi zaczęły wybuchać butle turystyczne z gazem. Według naukowców temperatura w trakcie kolizji musiała wzrosnąć nawet do dwóch tysięcy stopni Celsjusza, zaś wybuch rozniósł fragmenty ciał ludzkich w promieniu tysiąca metrów. Według dokładnych danych na miejscu zginęło 180 osób, zaś kilkaset doznało poważnych uszkodzeń ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation