Pożar hotelu socjalnego w Kamieniu Pomorskim

pozar kamien pomorskiDnia 13 kwietnia 2009 w miejscowości Kamień Pomorski wybuchł pożar hotelu socjalnego. Zginęły wówczas 23 osoby, a aż 21 zostało rannych. W budynku tym mieszkało 77 osób. W momencie wybuchu pożaru duża ich liczba była w swym mieszkaniu. Problem w akcji ratunkowej stanowił fakt, iż ogień w dość szybkim tempie rozprzestrzeniał się przez co mieszkańcy nie mogli w swobodny sposób ewakuować się z budynku. Główną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektronicznej.

Jednak osoby prowadzając śledztwo nie wiedziały dokładnie co spowodowało taką awarię, W pożarze aż 41 osób zostało rannych. Wśród ofiar było małe dziecko, które z poparzeniami trafiło do szpitala. Co ważne, w wyniku tego pożaru wiele osób straciło dach nad głową. Na pewno dla mieszkańców było to straszne wydarzenie i traumatyczne przeżycie. Burmistrz miasta w związku z tą katastrofą powołała sztrab kryzysowy. Wówczas mieszkańcom spalonego hotelu została udzielona pomoc psychologiczna. Również zapewniono osobom tym zastępcze mieszkania. Na pewno taka pomoc była tym osobom bardzo potrzebna. Po takim wydarzeniu zaczęto sprawdzać instalacje i systemy gaśnicze w innych podobnych budynkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation