Pożar klubu Coconut Grove w Bostonie

Coconut Grove - pożar klubu w BostoniePrawdziwa tragedia stała się 28 listopada 1942 roku, kiedy to świeżo wybrani młodzieńcy do amerykańskiej armii postanowili uczcić swój sukces udali się do klubu nocnego Coconut Grove w Bostonie. Szacuje się, że tej właśnie nocy w klubie było aż 1000 uczestników imprezy. Nikt ze świętujących nie czuł dymu, dopiero gdy języki ognia dopadły dekoracje ciągnące się przez sufit oraz filary w całej sali, ludzie wpadli w popłoch. Każdy chciał ratować swoje życie. Wszyscy próbowali uciekać i kierowali się do wyjścia głównego.

Jednakże tam zastała ich prawdziwa niespodzianka. Na główne wyjście składały się dwie pary obrotowych drzwi. Niestety były one już zablokowane ciałami osób, które zemdlały lub zaczadziły się od dymu.

Ogólna statystyka doniosła, że podczas pożaru na miejscu zginęło aż 487 osób.

Przyczyną pożaru była zapałka przez nieuwagę zbliżona do ozdób sali, w trakcie wymiany zepsutej żarówki. Tylko chwila wystarczyła by zmarło prawie pół tysiąca osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation