Pożar lasów na wyspie kanaryjskiej

Jak możemy usłyszeć w wiadomościach, na terenie Wysp Kanaryjskich bardzo często wybucha wiele pożarów. Jest to spowodowane stosunkowo wysoką i parną pogodą. Owa gorąca pogada przeplata się z wiatrem co bardzo utrudnia akcję gaśniczą. Jeden z takich pożarów miał miejsce w 2012 roku. Do akcji gaśniczej zostało skierowanych wiele śmigłowców oraz samolotów strażackich które zrzucały bomby wodne na tereny spowijane przez ogień. Ewakuowano około 5 tysięcy mieszkańcy.

Pożar ten zagrażał nie tylko ludziom, ale także zwierzętom i roślinom, w szczególności szeroko rozpostartym parkom narodowym. E względu na bardzo silny i nieprzychylny wiatr, obawiano się, że ogień dotrze także na zachód Hiszpanii. Akcja gaśnicza była nieustannie prowadzona przez okres kilku dni. Pogoda niestety nie sprzyjała szybkiemu ugaszeniu ognia. Takie pożary na terenie Wysp kanaryjskich są bardzo częste i i w większości przypadków doprowadzają do utraty domostw przez znaczną ilość mieszkańców wysp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation