Pożar Moskwy

W roku 1547 roku w Moskwie wybuchł bardzo duży pożar, który objął kilka dzielnic miasta. Głównie były to dzielnice gdzie znajdowały się same drewniane budynki. Sam pożar wybuchł dokładnie 24 czerwca, a było to kilka miesięcy po koronacji. Pożar rozprzestrzenił się tak bardzo, że ogień dotarł do Kremla i wówczas doprowadziło to do wybuchu w kilku wieżach pałacu. W pożarze ucierpiało aż 80 tysięcy osób, a 4 tysiące z nich straciło życie. Jednak dane te nie uwzględniały małych dzieci, których liczba nie była ewidencjonowana.

Oprócz tego, że pożar ten pozbawił dachu wielu osób również doprowadził do zniszczeń w innych dzielnicach do których się rozpowszechnił. W wyniku tego pożaru ucierpiało bardzo wielu urzędników oraz duchownych. Poparzony został ówczesny metropolita Rosji. Wiele mieszkańców było zrozpaczonych. Stracili oni cały swój dobytek. W wyniku owego pożaru, zniszczeniu uległa ponad połowa dzielnic Moskwy objętych ogniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation