Pożar na Syberii

Wielu z nas pożary raczej kojarzą się z ciepłymi krajami bądź z miejscami o umiarkowanym klimacie. Wbrew temu osądowi także i na dalekim wschodzie można spotkać się z wieloma tego typu wydarzeniami Niewątpliwie należą do nich pożary na Syberii oraz te, które oblegały Daleki Wschód. W wyniku tego pożaru zostały zniszczone wielkie obszary lasów. Jak podają różne źródła spłonęło blisko 6 milionów hektarów. Największe pożary zostały zaobserwowane w okolicach takich miast jak Jamał oraz Chabarowska.

Oprócz tego, że ucierpiały ogromne hektary leśne to również i ludzie narażeni byli na skutku uboczne. Należy do nich dym jaki unosił się w powietrzu który zawierał w sobie różne substancje szkodliwe dla życia i zdrowia. Dlatego też wiele osób na Syberii nosiło wówczas specjalne maski. Dym był aż tak duży, że można go było zaobserwować aż na Alasce i w Kanadzie. Wiele osób przez dłuższy czas cierpiało na różnego rodzaju choroby związane z układem oddechowym. A same skutki odczuwalne są po dziś dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation