Pożar transformatora w Elektrociepłowni Siekierki

elektrowniaW roku 1982 roku na terenie elektrowni siekierki wybuchł pożar transformatora. Pożar ten rozpoczął się w południe. Wówczas to samoistnie wyłączył się blok. Oczywiście od razu przystąpiono do szukania przyczyn owej awarii. Pojawił się dym i ogień. Zastępy strażackie przyjechały bardzo szybko po czym przestąpiono do gaszenia pożaru. Działania te polegały na gaszeniu palącego się transformatora. Aby akcja ta była przeprowadzona prawidłowo trzeba było odciąć dopływ wodoru. W następnej kolejności zaczęto chłodzić ściany budynku.

Ważne było to by ogień nie rozprzestrzenił się na inne bloki i dlatego też od razu zaczęto zabezpieczać kolejne miejsca. Bardzo ważne było zdiagnozowanie przyczyn wybuchu. Według przeprowadzonych kontroli okazało się, że pożar ten był przyczyną zakłóceń jakie miały miejsce w reaktorze. Wypadek ten stał się przyczyną szczegółowych kontroli całej instalacji elektrowni. Po przeprowadzonych analizach nie zanotowano kolejnych pożarów.

Więcej:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation