Pożar w Argentynie

Argentyna jest państwem, na terenie którego dość często dochodzi do pożarów. Spowodowane jest to specyficzną, zwięzłą architekturą, urbanizacją jak i używanymi powszechnie materiałami. Jeden z takich pożarów wybuchł w 2013 roku należał jednych z najpoważniejszych. Był to bowiem wybuch pestycydów jakie znajdowały się na statku który wpłynął do miasta portowego. Pestycydy te były transportowane do Paragwaju. Do pożaru doprowadził zbyt bliski kontakt pestycydów z wodą, co przy transporcie tego typu ładunków nie powinno mieć miejsca.

Powstała wówczas bardzo duża chmura gazu, która pod wpływem wiatru w szybkim czasie przedostała się nad miasto. Oczywiście nie każdy z mieszkańców wiedział dokładnie co to za chmura, jednakże wiele osób zaczęło narzekać na ból oczu oraz na problemy oddechowe. Władze miasta zaczęły informowały, że choć chmura wygląda dość poważnie to nie jest ona niebezpieczna dla zdrowia mieszkańców. Na kilka godzin zablokowano komunikację miejską na terenie miasta. Również zdecydowano się na ewakuacje wielu osób. Na pewno było to dość poważne wydarzenie ale na szczęście nie zanotowano żadnego wypadku śmiertelnego.

3 Komentarzy

  1. mi się zawsze argentyna myliła z antarktydą i nie wiedziałam, że tam mogą być też pożary… ;-)

  2. Daria – pięknie… nie wiem że też wasze pokolenie jest jakieś takie jakby nieogarnięte? W dobie internetu, macie bezproblemy dostęp do świetnej wiedzy z dobrymi materiałami a mylicie tak skrajne krainy geograficzne…

  3. @Andrzej uczniowie przepraszają za totalnie nieudany program nauczania na geografii. W przeciągu 3 lat nauki geografii na lekcji używaliśmy mapy nie więcej niż 5 razy. Więc chyba nie ma się co dziwić, że padają takie komentarze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation