Pożar w okolicy Miałowa

Puszcza NoteckaJednym z pożarów, który strawił bardzo duży obszar leśny był ten wzniecony 10 sierpnia 1992 roku. Przyczyna pożaru było zapalenie się ściółki od iskier hamującego pociągu, poruszającego się między Poznaniem w Krzyżem. Od małego ognia doszło do wielkiego pożaru w obrębie Puszczy Noteckiej. Na szczęście szybko zauważono tlący się ogień i rozpoczęto akcję ugaszania. Pomimo tak szybkiej rekcji ze strony straży pożarnej, pożar gaszono przez dziewięć godzin.

W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał, jednakże zostało zniszczonych aż 6 tysięcy hektarów lasu oraz 19 budynków gospodarczych.

Niewątpliwie wielką pomocą okazała się tu burza, która rozpętała się w połowie akcji gaśniczej, z towarzyszącą jej ulewą. Bez takie pomocy nie wiadomo, ile czasu ogień trawiłby puszczę i na jaką powierzchnię mógłby się rozprzestrzenić.

 

2 Komentarzy

  1. Dagmara on Maj 5, 2013 at 10:42 am said:

    Pewnie jakiś przemądrzały człowiek, zaczął wypalać trawę i od tego się zaczęło… Masakra, nie wiem po jaką cholerę ludzie wypalają trawę, zabijając cały ekosystem i tworząc zagrożenienie i niebezpieczeństwo pożarowe!

  2. W okolicy miejscowości Miały a nie Miałowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation