Pożar w Windsor

zamek windsorDuży pożar wybuchł na królewskim zamku w Windsor. Jak wiadomo, Windsor to znany historyczny obiekt znajdujący się w Wielkiej Brytanii. Ze względu, iż pożar wybuchł w zabytkowej budowli, był to jeden z poważniejszych pożarów współczesnej Anglii. Pożar był na tyle duży, że jego gaszenie trwało aż osiem godzin, a smugi ognia można było dostrzec aż z odległości 10 km, nie wspominając już o samej łunie ognia. Pożar głównie objął północną część tego historycznego zamku. Było to niewątpliwie wielkie i smutne wydarzenie dla Anglików.

Po akcji ratunkowej zaczęto liczyć szkody. Okazało się, że dużym zniszczeniu uległy takie miejsca jak prywatna kaplica oraz sala Świętego Jerzego. Sala ta jest najbardziej znaną lokalizację i atrakcją tego zamku. To właśnie tam w 1991 roku królowa Anglii, Elżbieta I organizowała bankiet, a został na niego zaproszony m.in. Lech Wałęsa. Po katastrofie wszczęto szczegółową kontrolę instalacji elektrycznej w pozostałych pomieszczeniach znajdujących się na zamku. Od czasu objęcia specjalnym nadzorem konserwatorskim tego obiektu, nie pojawił się już żaden kolejny pożar na terenie zamku Windsor w Wielkiej Brytanii.

Więcej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation