Pożary w Chorwacji

W 2012 roku wybuchł bardzo tragiczny pożar na terenie kurortów w Chorwacji. Akcja ratownicza była bardzo szybko przeprowadzana. Brało w niej udział wiele oddziałów straży pożarnej. W akcji gaśniczej pomagali także mieszkańcy. Jednak pożar był na tyle duży, iż nie można było w szybki sposób opanować rozprzestrzeniania się ognia. Wiatr jaki wówczas wiał w tym rejonie, w szybkim tempie przemieszczał ogień w stronę centrum miasta. Ogień dotarł do kurortu gdzie bardzo szybko zajął kilka domów.

W całej akcji ratowniczej brało udział około 160 strażaków. Zdecydowano się w szybkim tempie ewakuować zarówno mieszkańców jak i turystów jacy wówczas przebywali w kurorcie. Akcja była utrudniona i nie mogła być przeprowadzona sprawnie gdyż w tym samym czasie wiele osób przebywało w różnych miejscach na plaży i ciężko było ewakuować wszystkich w bezpieczne miejsce. Jak podaje kilka źródła zginęła tylko jedna osoba. Również niewielka liczba osób została poparzona. Jak na tak niebezpieczny pożar, szczęśliwie obyło się ze stosunkowo niewielką ilością strat w ludziach.

Jeden komentarz

  1. Ciekawe czy ktoś wogole wie ile w wszystkich pożarach w Chorowacji zginęło ludzi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation