Znaki BHP

wyjście ewakuacyjneJakikolwiek zakład pracy jak i miejsca społeczne mają być zaopatrzone w znaki BHP. Każdy znak ma określony odcień i formę, wszelkie instrukcje można znaleźć w Polskich Normach, które określają także typy znaków BHP:

  • zakazu;
  • nakazu;
  • informacyjne;
  • ostrzegawcze.

Zabronione jest wdrażanie jakichkolwiek przemian w oznakowaniu BHP na własną rękę. Osoba odpowiedzialna w firmie za BHP powinna dojrzeć tego aby znaki bhp były czytelne, odpowiednio zauważalne oraz skonstruowane z solidnych materiałów. Każdy znak BHP musi być poprawnie zaprojektowany dlatego że w przypadku obserwacji każde nieścisłości bezspornie pozostaną wychwycone przez inspektorów. Większość znaków jest dostępna w postaci nalepek samoprzylepnych oraz płytek PCV. Takie wykonanie przynosi nam możliwość montażu na rożnych nawierzchniach. Wszystkie znaki BHP powinny być zamontowane na stałe, żeby niemożliwe było ich bezproblemowe przeniesienie. Wszystkie miejsca, w jakich istnieje niebezpieczeństwo potknięcia, pośliźnięcia, upadku itp., powinny być oznaczone trafnymi znakami, również na stałe. Regulaminy BHP dopuszczają na wykorzystywanie znaków podświetlonych, dzięki czemu stają się bardziej czytelne i minimalizuje się ryzyko, że ktoś ich nie dostrzeże.

źródło zdjęcia: http://www.znaki-tdc.com/fotoluminescencyjne-znaki-ewakuacyjne-aa.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>