Znaki ewakuacyjne

znaki ewakuacyjneZnaki ewakuacyjne ogrywają kluczową rolę w obszarze bezpieczeństwa w czasie wybuchnięcia pożaru. Dzięki nim ewakuujący się ludzie mogą efektywnie i szybko odszukać drogę ewakuacji. Znaki te są ogromnie popularne i łatwo zauważyć je w szkołach, urzędach, kinach, teatrach czy innych budynkach użyteczności publicznej. Ich specyficzną właściwością jest zielone tło, na którym widnieją pojedyncze piktogramy. Do najbardziej rozpoznawanych znaków ewakuacyjnych zaliczyć można strzałkę, oznaczającą kierunek ewakuacji, tabliczkę z tekstem „wyjście ewakuacyjne” oraz znaki wskazujące kierunek ewakuacji na klatkach schodowych. Ale niezależnie od nich są również inne, np. takie, które zapewniają bezpieczeństwo już w trakcie ewakuacji. Są to tabliczki z nadrukami typu „uwaga stopień”, „uwaga niski strop” czy „uwaga próg”.

Znaki ewakuacyjne zawsze instalowane są nad wejściami do pomieszczeń, nad wejściami głównymi, na korytarzach oraz w wielu innych miejscach, z których ewakuacja może być skomplikowana. Są one montowane zawsze na wysokości w znacznym stopniu wyższej niż wzrost przeciętnego człowieka, żeby w przypadku zagęszczenia osób były nadal zauważalne. Rozwiązaniem zwiększającym widzialność znaków jest także specjalny materiał, który świeci w ciemności lub w kłębach dymu.

zdjęcie: http://www.znaki-tdc.com/znaki-bezpieczenstwa-znaki-ewakuacyjne.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>